Hakkımızda
NEVA KOZMETİK, Ulusal bir kozmetik firmasında uzun yıllar yönetici olarak görev yapan Teoman Okay tarafından, 1991 yılında kurulmuştur.
Türkiye`de jöle üretimine başlayan ilk firmalardan olan Neva Kozmetik , "önce kalite" ilkesiyle üretimine başladığı Nevaform Briyantin ve Nevaform Saç Jölesi ürünleriyle, Türkiye kozmetik pazarına başarılı bir giriş yapmış ve kısa zamanda tüketicinin güvenini kazanmıştır.
Ürün yelpazesine eklenen Nevaform Permanant Losyonu ve Nevaform Saç Spreyi, firmanın gelişimine büyük katkı sağlamıştır. 1991 yılı Neva Kozmetik için özel bir öneme sahiptir. Türkiye`de yaklaşık 50 yıl boyunca elde ettiği deneyimleri hayata geçiren Teoman Okay’ın yönetiminde, 5 yıl süren AR-GE ve Pazar Araştırması çalışmalarının ardından, 1991 yılında Türkiye`nin ilk yerli saç boyası NEVACOLOR pazara sunulmuştur.
18 yıl önce 750 metrekare üretim ve depolama alanıyla yola çıkan NEVA KOZMETİK, 2012 yılı itibariyle, Çerkezköy’de 25.000 metrekare alan üzerinde kurulan üretim tesisi ve lojistik depolama alanı bulunan modern, çevreye duyarlı ve özel arıtma ünitesine sahip yeni fabrika binasıyla adeta çağ atlamıştır.
Yeni fabrika binasına kavuşan NEVA KOZMETİK, uzman teknik kadrosu, otomasyon sistemine dayalı modern üretim teknikleri, 10 adet full otomatik dolum makinesi ,üretim kazanları ve üstün kalite kontrol ekipmanları ile fark yaratmaktadır.
Bu teknoloji sayesinde tüketicinin hizmete sunulan yüksek kalitede ürünler ve büyük bütçeler ayrılarak 1000 metrekare laboratuar alanında gerçekleştirilen AR-GE çalışmalarıyla NEVA KOZMETİK, Türkiye pazarında önemli bir paya ve tüketicinin haklı güvenine sahiptir.
2008 yılında NEVAFORM XTREME Saç Şekillendirici Serisi, NEVABLOND Renk Açıcı Pudra, NEVACARE NUTRITIVE Saç Bakım Ürünleri ile EXİCOLOR Profesyonel Kalıcı Krem Saç Boyası ürünleri piyasaya sunulmuş ve yüksek kaliteli bu ürünler kısa sürede tüketicinin beğenisini kazanarak, hızlı bir satış ivmesi elde etmiştir.
2013 yılında 5 yıllık AR-GE sonucu Türkiye`nin ilk %100 beyaz kapatan amonyaksız kalıcı saç boyası BOTANİC`i satışa sunmuştur.Bunun yanı sıra erkeklere özel olarak 5 dakikalık amonyaksız kalıcı kit saç boyası NEVAMEN ürün gamına eklenmiştir.
2013 yılında ilk yurtdışı satış ofisini Almanya ve Hollanda`da açmıştır.
Yıllık 5000 ton saç boyası üretim ve dolum kapasitesine sahip olan NEVA KOZMETİK, Türkiye`nin en çok satan saç boyası NEVACOLOR ile pazarda lider konumdadır ve yoluna her geçen gün daha da güçlenerek devam etmektedir.
Güney Amerika’dan Ortadoğu’ya, Avrupa’dan Afrika’ya; aralarında Rusya, Azerbaycan ve Irak gibi ülkelerinde bulunduğu ihracat faaliyetleriyle NEVACOLOR, EXİCOLOR, NEVABLOND, NEVAPERM, BOTANİC, NEVAFORM XTREME ve NEVACARE NUTRITIVE markaları dünya ölçeğinde bilinir ve aranır hale gelmiştir. NEVA KOZMETİK ürünlerinin pazarlama ve satış hizmetleri 2006 yılında kurulan OKAY KOZMETİK SANAYİ VE DIŞ TİCARET A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir.
OKAY KOZMETİK, interaktif, sürekli gelişen ve yenilenen IT altyapısına dayalı, elektronik takip ve kontrol sistemi çerçevesinde gerçekleştirilen depolama, pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini, hızlı ve doğru servis anlayışıyla, tamamen müşteri memnuniyetini göz önüne alarak yürütmektedir.
NEVA KOZMETİK’in teknolojik alt yapı ve üretim konusundaki gelişim ve değişimi, firmanın yönetim anlayışına da yansımış ve Teoman Okay 2006 yılından itibaren, NEVA KOZMETİK ve OKAY KOZMETİK Onursal Başkanı görevlerini üstlenirken, Armağan Okay her iki şirkette Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaya başlamıştır.
NEVA KOZMETİK ve OKAY KOZMETİK, Armağan Okay yönetimindeki genç ve dinamik kadrosu, sürekli yenilenen teknik altyapısı ve müşteriyle dostluk felsefesine dayanan satış deneyimiyle, Türk ve dünya pazarındaki başarılarını artırarak devam ettirmeye kararlıdır.
Gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?